Deivids Linčs

Viens no unikālākajiem, alternatīvākajiem XX gs. otrās puses režisoriem Deivids Linčs, kulta seriāla Twin Peaks, filmu Ziloņcilvēks (The Elephant Man, 1980)Zilais samts (Blue Velvet, 1986)Ceļš uz nekurieni (Lost Highway) un Malholanda ceļš (Mulholland drive, 2001) autors, savā daiļradē pēta cilvēka zemapziņas un kaislību telpu, piedāvājot spēli ar laiku, telpu un stāstījuma veidu. Gleznotājs, provokators, neobarbarisma aizsācējs un jauno tehnoloģiju slavinātājs, lai arī ir ticis nominēts trijām Amerikas Kinoakadēmijas balvām kā labākais režisors par filmām Ziloņcilvēks,Zilais samts ,  Malholanda ceļš, dievināts tiek tieši Eiropā un Japānā. Filmas Iekšzemes impērija (Inland Empire) pasaules pirmizrāde notika Venēcijas kinofestivālā kopā ar balvas pasniegšanu Linčam par mūža ieguldījumu.

Deivids Linčs filma “Miers, Radošums, Meditācija”

Deivids Linčs: Nu jau vairāk kā 30 gadu es „nirstu sevī” ar transtendentālās meditācijas palīdzību. Tas izmainīja manu dzīvi un manu pasauli. Un es neesmu viens. Miljoniem dažāda vecuma cilvēku, dažādu ticību un profesiju nodarbojas ar to pašu un gūst no tā lieliskus rezultātus.

Kādu dienu – un es ceru, ka tas notiks ļoti drīz – šāda „ieniršana sevī”, būs ar mērķi sagatavot mācību metodiku pilnā radošā prāta potenciāla atklāšanai, kļūs par standarta daļu katrā skolas mācību programmā. Stress mūsdienu pasaulē ieguļas laika gaitā arī mūsu bērnos. Un ir simtiem skolu ar tūkstošiem skolēnu, kas grib tik galā ar šo stresa problēmu un atklāt katra bērna pilno potenciālu ar „Izglītība pamatojoties uz apziņas attīstību” programmas palīdzību.

Atgādināsim, ka Deivids Linčs aktīvi vāc līdzekļus priekš sava fonda, kura mērķis ir izglītība uz apziņas attīstības pamata visā pasaulē. Šī mērķa kodolā ir transtendentālā meditācija.

Linčs diezgan atklāti par to visu stāstīja televīzijas pārraidē Francija24 TV kanālā.

Eksbītli sers Pols Makartnijs un Ringo Stārs aprīlī kopā uzstāsies labdarības koncertā Ņujorkā. Makartnijs būs Deivida Linča fonda organizētā labdarības koncerta galvenais dalībnieks, savukārt viņa bijušais grupas biedrs Stārs ir īpašo viesu sarakstā.

http://tmmed.wordpress.com/page/6/

http://tv.delfi.lv/video/H3oj9y7K/

http://www.diena.lv/kd/muzika/kinopasaules-slavenibas-kuras-izpauzas-muzika-13912347

“Kā meditācija atbrīvo no negatīvisma?Ķerot lielo zivi. Meditācija, apziņa un radošais gars
Iztēlojies: Tu esi debesskrāpis. Tevī ir simtiem telpu. Šajās telpās ir milzums grabažu. Untu pats esi atstājis visas šīs grabažas. Tagad tu iekāp liftā, proti, tu nirsti iekšpusē. Un dodies uz pagrabstāvu, uz vienotu lauku zem ēkas – uz tīro apziņu. Tas ir kā elektrizēts zelts. Tu to iepazīsti. Un šis elektrizētais zelts iedarbina mazus robotiņus apkopējus. Viņi sāk darboties un iztīra telpas. Noliek zeltu tur, kur bijuši netīrumi, grabažas un gruži. Stresu, kas tur mita, var atraisīt kā dzeloņstieples rituli. Tas izgaist, iznāk ārā. Tu vienlaikus kļūsti tīrs un gūsti iedvesmu. Tu esi ceļā uz brīnišķīgu apgaismības stāvokli.”

Ķerot lielo zivi. Meditācija, apziņa un radošais gars

Slavenais kinorežisors Deivids Linčs šajā grāmatā paver jaunu skatu uz metodēm, kā notvert idejas un attīstīt tās. Linčs dalās pieredzē, ko guvis, pateicoties transcendentālajai meditācijai. “Ķerot lielo zivi” būs atklāsme ikvienam un jo īpaši palīdzēs cilvēkiem, kas meklē iespēju attīstīt savu radošo garu.

“Esmu praktizējis transcendentālo meditāciju vairāk nekā trīsdesmit gadu. Tā ir mainījusi manu dzīvi, manu pasauli. Es tāds neesmu vienīgais. Šo tehniku praktizē un par tās sniegto gandarījumu priecājas miljoniem cilvēku – neatkarīgi no vecuma, reliģiskās piederības vai dzīvesveida.”
Deivids Linčs David Lynch Foundation mājaslapā

“Šī grāmata, kas sniedz negaidītu baudījumu, ir tāda kā atslēga uz neizdibināmo. Linčs, patīkamā kārtā nebūdams didaktisks, toties izteikdamies skaidri, [..] apcer attiecības starp transcendentālo meditāciju un savu darbu un tādējādi paver durvis –– vai vismaz spraugu –– uz līdz šim neizdibināmajiem savas iztēles noslēpumiem.” The Boston Globe

“Deivids Linčs izskaidro savu viedokli par radošo darbu [un] dalās atklāsmēs, ko saņēmis, praktizējot transcendentālo meditāciju. Izlasiet šo grāmatu –– tā ir iespēja piekļūt vistuvāk Linča neizprotamajam prātam.” Rocky Mountain News

Idejas ir kā zivis.
Ja vēlies noķert mazās zivis, vari palikt seklumā. Ja vēlies noķert lielās zivis, tev jādodas dziļāk.
Dziļumā zivis ir spēcīgākas un tīrākas. Tās ir milzīgas un abstraktas. Un ļoti skaistas.
Es meklēju noteiktu zivju sugu, kas man ir svarīga, tādu, ko var pārveidot kinofilmā. Taču apakšā peld visādas zivis. Tur ir zivis uzņēmējdarbībai, zivis sportam. Tur ir zivis it visam.
It viss un jebkas, kas ir lieta, nāk no visdziļākā līmeņa. Mūsdienu fizikā šo līmeni dēvē par vienoto lauku. Jo plašāks tavs prāts – tava apziņa –, jo dziļāk tu dodies šajā pirmsākumā un jo lielāku zivi tu vari noķert.
Trīsdesmit trīs gadu vingrināšanās transcendentālajā meditācijā ir bijusi ļoti nozīmīga manam darbam kino un gleznošanā, kā arī visām citām dzīves jomām. Man tas bija veids, kā ienirt dziļāk, meklējot lielās zivis. Šajā grāmatā vēlos jums uzticēt daļu no piedzīvotā.
No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs

Jauns mūzikas virziens – ekskluzīva mūzika no labākajiem, talantīgākajiem mūziķiem izglītības programmu, kas balstīta uz apziņu, atbalstīšanai.

Visa peļņa tiks izmantota jauniešu, karavīru, bezpajumtnieku TM apmācīšanai, lai uzturētu riska grupas cilvēku veselību. Un tiem, kas ir jau sapratuši TM tehnikas nozīmi (David Lynch Foundation, DLF Music).

http://transcendentalmusic.org/home

Labākie mākslinieku piedāvā savu mūziku kā ieguldījumu nozīmīgajā lietā.. „Augšupielādējot dziesmas no DFL Music, jūs ne tikai varēsiet izbaudīt lielisku, bet arī tas nesīs laimi vēl kādam šajā pasaulē,” saka Deivids Linčs.

Mūzika, kas maina pasauli

„Augšupielādē miera labad. Mūzika, kas maina pasauli” – tā saucās nesen izlaistais albums, kurā iekļauta dažāda žanra un paaudzes mūzika.

Vairāk kā 33 mākslinieku uzdāvināja savus ierakstus, un visi lejupielādes ienākumi tiks ziedoti Deivida Linča fonda uzturēšanai, kas

nodrošina TM apmācības cilvēkiem ar problēmām to starp ielu jauniešiem, kara veterāniem ar posttraumatiskā stresa sindromu, amerikāņu indiāņiem, bezpajumtniekiem pieaugušajiem un bērniem, ieslodzītajiem un citiem, kam nepieciešami atvieglojumi no traumatiskā stresa.

Albūmā iekļauti koncertu ieraksti, remiksi un oriģinālie izpildījumi tādu mākslinieku darbi kā Peter Gabriel, Moby, Maroon 5, Alanis Morissette, Nancy Sinatra, Au Revoir Simone,

Andy Summers, Geeta Novotny, Pink un Jakob Dylan.

Mūzika: itunes.apple.com/us/album/download-for-good/id445954687
Avots: tinyurl.com/687k675 и tinyurl.com/6bl2p64

Deivida Linča Labdarības vakars: veterānu atbalsts

Džeims Makartnijs atbalsta Deivida Linča projektu

– Vai ir vērts pārtraukt cietsirdību un vardarbību televīzijā 

http://tmkeskus.ee/tm/10uudised.htm

Dr. Jans Suurkula, Iganijas nacionālais direktors, paziņoja, ka pamatojoties uz kredīta reitingu pēc standarta Mudiza skalas, Igaunija ir ieguvusi reitingu AAA – augstāko kategoriju, neskatoties un straujo ekonomikas kritumu. Aģentūra “Mudiz” pauž, ka igauņu valdība labi kontrolē situāciju un valsts finanšu rezerves ir pietiekamas, lai nodrošinātu ekonomisko stabilitāti. Igaunijā 1,3% iedzīvotāji ir apmācījušies TM, bet lidojošo jogu ir 5 reizes vairāk kā ir nepieciešami nacionālai nesatricināmībai.

Kā arī dr.Suurkula teic, ka pateicoties kopējām masu mēdiju pozitīvajām atsauksmēm par dr. Deivida Linča, gr. Džona Hegelina un dr. Bevana Morisa vizītēm, Igaunijā ir ievērojami paaugstinājies to cilvēku skaits, kas ir apmācījušies ar Transcendentālo meditāciju

http://globalgoodnews.com/world-peace-a.html?art=121552515230122069

 

Advertisements

One Response to “Deivids Linčs”

  1. celaning Says:

    Definitely, what a splendid blog and educative posts, I definitely will bookmark your site.All the Best!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: