TM Latvijā

Transcendentāla Meditācija Latvijā

TM Latvijā 20 gadu

Pirmās zināšanas par Transcendentālo meditāciju tika iegūtas no skolotājiem, kuri atbrauca uz Latviju no ASV 1990. gadā. Tajā laikā nodarbības notika Jūrmalā. Apmēram pusgada laikā apmācījās aptuveni seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāji un viesi.

TM nodarbības un meditācijas pieredze daudzus savaldzināja arī 1992. gadā, kad vairāk kā 100 cilvēku apmācījās padziļināto TM tehniku – TM sidhi un kļuva par lidojošiem jogiem.

12. janvārī 1995. gadā Latvijā Tieslietu ministrijā tika reģistrēta sabiedrības organizācija „Mahariši Vēdisko Zinātņu universitāte”. Un vasarā bija noorganizēta Asambleja Baltijas valstīs, kurā tāpat kā ASV sacentās lidojošie jogi. Latvijas televīzijā bija izveidotas pārraižu sērijas, bet diemžēl cenzūras dēļ tās netika raidītas sabiedrībai.

Universitātē šīs un daudzas citas TV pārraides ir saglabātas un TM apmācība turpinās jau 20 gadus.

Visas TM programmas ir zinātniski pamatotas un balstās uz Dabas likumiem un uz Vēdiskām zināšanām. Biežāk meditācijai pievēršas tie, kas ir visvairāk aizņemti, jo uzreiz izprot tās labumu un efektivitāti, un izmanto meditāciju līdzīgi kā jebko citu. ТМ palīdz pareizi patērēt enerģiju, gūt mieru un dzīvot lielākā harmonijā un vienotībā.

Iespējams šajā filmā, kas atsūtīta no Amerikas, kāds varēs atpazīs sevi 20 gadus ne pārāk tālā pagātnē –

 

Transcendentāla meditācija TV Latvijā

Dr. Ashley Deans-ar turneju Baltijas valstīs

2012.g. 30. septembrī līdz 2. oktobrim, sakarā ar turneju Baltijas valstīs, Latvijā viesosies Ashley Deans (Kanādas fiziķis, pedogogs, pētnieks, rakstnieks un politiķis).

Dr. Ashley Deans ir fizikas un pedagoģijas profesors Maharishi Menedžmenta universitātē, Aiovas štatā, Filadelfijā; starptautiskā Deivida Linča fonda direktors; Globālās savienības par mieru viceprezidents.

Viņa vizītes mērķis – pieredzes maiņa Izglītības jomā, kas balstīta uz apziņas attīstību skolniekiem un studentiem. Viņa oficiālajās vizītes laikā paredzētas tikšanās ar Izglītības Ministrijas pārstāvjiem, privātskolu asociācijas direktoriem, studentiem no Latvijas Universitātes un citas.
Aicinām visus skolotājus, Sidhus un meditējošos uz tikšanos ar mūsu viesi 30. septembrī 15:00, Mūkusalas ielā 51.

Latvijas TV RU

Papildus informācija zvanot: 67618364 ; 26890434; 29497362; 25527500

Kurš nezina, kas ir Transcendentāla (Pārpasaulīgā) Meditācija (TM) – pierakstīties uz bezmaksas ievadlekciju TM

Tehnisko zinātņu doktors Andris Špats savā rakstā “Harmonizēsim apkārtni ar dziesmu” piemin Maharishi 1% efektu

Fizikas zinātnieka un senindiešu zinību guru (Skolotāja līmenis) sasniegušais Mahariši Maheš Joga māca, ka vienlaicīgi domājot (meditējot) cilvēku grupai, kolektīvā doma var ietekmēt plašu apkārtni. Apdzīvotās vietas var ietekmēt meditētāju skaits, kas lielāks par kvadrātsakne no 1% iedzīvotāju. Piemēram, ja pilsētā ir 250 000 iedzīvotāju, tad jau 50 vienu domu domājošie (transcendentālā meditācijā) spēs iespaidot šo sabiedrību. Veiktie eksperimenti ASV jau 70-os gados rādīja, ka tādejādi var pazemināt noziegumu līmeni pilsētā, tā esot samazināti agresiju draudi ap Izraēlu. Pēdējā gadu desmitā arī medicīnas zinātnieki pēta domu ietekmi uz cilvēkiem. Piemēram, medicīnas zinātņu doktors I.P.Neumivakins (Maskavā, KMA) raksta par “Mahariši efektu” sekojoši: “Ja vienlaicīgi meditē 7000 cilvēku, tad plašā apkārtnē izmainās apziņa, citu cilvēku uzvešanās – nav konfliktu, slepkavību, vardarbības, cilvēki kļūst iecietīgāki, utt.”. Esmu lasījis policijas ziņās, ka Dziesmu svētku laikā Rīgā ir mazāk huligānisku notikumu, bet pilnīgi novērojumi un korekta analīze Rīgā, Latvijā nav veikti.

Nesatricināmās Latvijas izglītības centrs

    

Prieks, ka aizvien vairāk cilvēki Latvijā sāk interesēties par TM

Vienā no žurnāla “Māja” numuriem, lasītājiem bija izdevība iepazīties ar Transtentedtālo meditāciju. Par TM labvēlīgo ietekmi žurnāls “Māja” lika atbildēt  psiholoģijas  doktoram Maiklam Dibekam uz dažiem jautājumiem.

Noslēgumā teikts, ka TM nepreasa no cilvēka dzīvesveida izmaiņas, to var praktizēt jebkuras tautības, ticības vai izglītības līmeņa cilvēks.

Regulāri nodarbojoties ar transcendentālo meditāciju, normalizējas asinsspiediens, mazinās stress, uzlabojas miegs u.c.

TM dod rezultātus neatkarīgi no tā, vai cilvēks tai tic vai ir skeptiski noskaņots.

IMGP5526

IMGP5531

IMGP5542

http://www.mum.edu/admin/trustees.html

News.lv: Transcendentālā meditācija 

Mahariši skola

Susan Dilbeka (RU)

Д р Майкл Дилбек,программа неврологических исследований 

Runā par meditāciju

No Valda Dombrovska intervijas

Dombrovskis runā par meditāciju, sociālo budžetu un neuzticēšanos „nacionālistiem”    Citāts no intervijas…

..Ir zināms, ka „nacionālisti” cenšas gāzt valdību. Tas ir acīmredzams, pēc tā kā ministri no NP rīko strīdus sapulcēs, bet reizēm pat vienkārši atstāj zāli… Bet Dombrovski tas nemulsina –mierinājumu viņš atrod meditējot. Viņš ir pārliecināts, ka darbojoties ar nopietniem lēmumiem, vajag pilnveidot arī sevi. Meditācija ir pilnīgi pietiekoša – pateicoties tai, viņam izdodas daudz mierīgāk reaģēt uz asajiem notikumiem. Kā zināms premjeram vajadzēja iemest basketbola grozā bumbu, pēc iekļūšanas amatā…

pēc intervijas skat. – http://www.telegraf.lv/news/dombrovskis-o-meditacii-i-socialynom-byudzhete

Телеграф.lv: Домбровскис о медитации, социальном бюджете и 

 

368684_ORIGINAL.jpgĶerot lielo zivi. Meditācija, apziņa un radošais gars

Slavenais kinorežisors Deivids Linčs grāmatā “ķerot lielo zivi. Meditācija, apziņa un radošais gars” paver jaunu skatu uz metodēm, kā notvert idejas un attīstīt tās. Linčs dalās pieredzē, ko guvis, pateicoties transcendentālajai meditācijai. “Ķerot lielo zivi” būs atklāsme ikvienam un jo īpaši palīdzēs cilvēkiem, kas meklē iespēju attīstīt savu radošo garu.
“Deivids Linčs izskaidro savu viedokli par radošo darbu [un] dalās atklāsmēs, ko saņēmis, praktizējot transcendentālo meditāciju. Izlasiet šo grāmatu – tā ir iespēja piekļūt vistuvāk Linča neizprotamajam prātam,” tā grāmatu raksturo “Rocky Mountain News”.
“Grāmata, kas sniedz negaidītu baudījumu, ir tāda kā atslēga uz neizdibināmo. Linčs, patīkamā kārtā nebūdams didaktisks, toties izteikdamies skaidri, [..] apcer attiecības starp transcendentālo meditāciju un savu darbu un tādējādi paver durvis –vai vismaz spraugu – uz līdz šim neizdibināmajiem savas iztēles noslēpumiem,” raksta “The Boston Globe”.
Savukārt pats Deivids Linčs sava fonda mājaslapā raksta: “Esmu praktizējis transcendentālo meditāciju vairāk nekā trīsdesmit gadu. Tā ir mainījusi manu dzīvi, manu pasauli. Es tāds neesmu vienīgais. Šo tehniku praktizē un par tās sniegto gandarījumu priecājas miljoniem cilvēku — neatkarīgi no vecuma, reliģiskās piederības vai dzīvesveida.”

https://ekiosks.lv/gramata/kerot-lielo-zivi

Аtzinums

Transcendentāla meditācija. Ko man tas dod? Vispirms jau līdzsvarotību, vairāk sirdsmiera. Mazāk uztraucos par mazsvarīgām lietām. Un, lai cik tas nebūtu dīvaini, bieži vien izvēlos pareizo lēmumu pat īpaši nepiedomājot. Katrā ziņā man patreiz ir vajadzīgs daudz īsāks laiks, lai atbrīvotos no kāda stresa, nekā agrāk. Iepriekš es dienām varēju “vārīties “ par kādu negāciju, nekādi nevarot no tās atbrīvoties. Tagad tas notiek ļoti ātri. Esmu iemācījusies pozitīvi reaģēt uz lietām, kuras sākotnēji šķiet man sliktas esam. Mana dzīves kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies. Uzlabojusies sapratne ar klientiem.Protu gūt prieku no vienkāršām lietām, kam agrāk nepievērsu uzmanību. Daudz biežāk izjūtu laimes sajūtu vienkārši tāpat vien. Spēju raidīt vairāk mīlestības saviem tuvākajiem. Esmu ārste, un, lai cik tas kādam liktos dīvaini, ir sajūta, ka dzīve tikai sākas. Praktiski nelietoju ne sedatīvus preparātus, ne miega līdzekļus. Ir viena lieta, kas mani apbēdina, lielākā daļa no maniem draugiem nespēj izprast meditācijas pozitīvo nozīmi, ne jau manis dēļ, bet viņu pašu dēļ, jo man gribās maniem draugiem dot to vislabāko. Bet katrs pats atrod ceļu uz savu iekšējo brīvību. .Es vienkārši zinu, ka tas man ir vajadzīgs, un nākotnē tas apstiprinās.

Dr. Attekas privātprakse SIA | Ultrasonogrāfijas izmeklējumi

liesma3

Untitled

liesma april

 

Vispasaules Miera Valsts premjerministra vizīte Latvijā

Nesen Latviju apmeklēja slavenais zinātnieks Bevans Morriss, Vispasaules Miera Valsts premjerministrs, Aijovas štata Mahariši menedžmenta universitātes prezidents. Dr. Bevans Morriss ir arī vadītājs un starptautisko izglītības organizāciju un finanšu fondu administrācijas loceklis.

imagesPēc turnejas pa Latīņamerikas un Āfrikas valstīm Bevans Morriss ceļo pa Eiropu, dalās ar bagāto pozitīvo starptautisko pieredzi izglītības jomā, kas balstās apziņā, veselības aprūpes, rehabilitācijas jomās, zinātniskajiem panākumiem sirds-asinsvadu saslimšanu sfērā, pēctraumatiskā sindroma profilakses jomā utt.

Jau 1987. gada jūlijā viņš piedalījās komandā, kas demonstrēja Vienotā lauka tehnoloģiju — programmas ТМ-sidhi — «jogu lidojumi» Baltās mājas biroja ēkā un piesauca Kongresu pētīt potenciālu izglītības uzlabošanai un miera radīšanai uz zemes.

IMGP5074

IMGP5069

Daudzus gadus zinātnieki pierādīja doto piedāvājumu efektivitāti. Un jau NATO sammitā, kas notika Čikāgā 2012. gadā, zinātnieki pārliecinoši piedāvāja izmantot šīs programmas «Apziņas tehnoloģijas», kuru pamats ir transcendentālā meditācija.

2013.gadā Pentagona militārā aģentūra piešķīra 200000 $ izpētei par transcendentālās meditācijas ietekmi uz karavīriem.

Mahariši menedžmenta universitātes pētnieciskais institūts sadarbībā ar Sandjego Veterānu lietu ministrijas medicīnas centru saņēma no ASV Aizsardzības ministrijas 2,4 miljonu dolāru grantu, lai pētītu transcendentālās meditācijas tehnikas ietekmi uz kara veterānu pēctraumatiskā stresa traucējumiem.

Ņujorkas zinātņu akadēmija savā tīmekļa vietnē (2014. g. janvāris) iepazīstinājusi ar jaunākajiem pētījumiem neiroloģijas jomā — Frederika Treivisa zinātnisko darbu par transcendentālās apziņas pieredzi. Darbā atspoguļoti zinātniskie dati par meditācijas pieredzes ietekmi uz miegu, sapņiem un nomoda stāvokli (aktivitāti). Atzīmēts, ka transcendentālā meditācija var kļūt par cilvēka attīstības dzinēju. Tā ir emocionāla stabilitāte, trauksmainības pazemināšanās sarežģītu uzdevumu risināšanas laikā, veselības stabilizācija, garastāvokļa uzlabošanās utt.

Arī zinātniskie pētījumi pierāda: ja 1% iedzīvotāju meditē (jeb kvadrātsakne no 1% valsts iedzīvotāju pilda programmu ТМ-siddhi — «jogu lidojumus»), tad valsts kļūst nesagraujama. Samazinās karadarbība, pazeminās noziedzības līmenis, samazinās vardarbības gadījumi un nelaimes gadījumi, tiek novērota ekonomikas izaugsme.

Stabila miera radīšana ir visu nākamo paaudžu pamatmērķis.

Austrālijas pilsonis Bevans Morriss ir centrālais aktivitātes dzinējs šajā virzienā. Būdams vēdu zināšanu nesējs un pēdējo zinātnes sasniegumu izmantotājs, viņš konsekventi virza mūsdienīgus uzskatus uz daudziem dzīves aspektiem un dalās ar sasniegtajiem pozitīvajiem rezultātiem dažādās valstīs.

Latvijas vizītes ietvaros tika organizēta preses konference Rīgas Latviešu biedrības kluba zālē, kur Bevans Morriss uzskatāmi demonstrēja videomateriālus par transcendentālās meditācijas grupu prakses lietojuma efektu Lielbritānijas, Vācijas, ASV, 200 Latīņamerikas skolās. Pozitīvo rezultātu vidū var nosaukt atmiņas uzlabošanos skolēniem, akadēmisko sekmju līmeņa celšanos, kontakta uzlabošanos attiecībās ar pasniedzējiem. Aktīvi skolēnu apmācībā palīdz Deivida Linča fonds.

Bevans Morriss pastāstīja par transcendentālās meditācijas ieviešanas efektu Vācijas, Meksikas, Ekvadoras, Bolīvijas, Venecuēlas, Kolumbijas, Brazīlijas militārajās apakšvienībās. Jau tūkstošiem virsnieku praktizē transcendentālo meditāciju!

Sīkāk par Bevana Morrisa vizīti Latvijā drīz varēs redzēt Latvijas televīzijas dokumentālajā filmā. Kopš pagājušā gada beigām Bevans Morriss ir pabijis 49 pasaules valstīs un savām acīm redzējis panākumus, kas sasniegti, pateicoties transcendentālajai Meditācijai.

Preses konferences laikā tika prezentēta amerikāņu autora Džeka Forema grāmata «Transcendentālā meditācija» latviešu valodā. Atsauksmi par grāmatu uzrakstījis slavenais reanimatologs Pēteris Kļava, bet priekšvārdu — TM pasniedzēja Emīlija Jurjeva. Grāmata satur daudzu TM praktizētāju atsauksmes un zinātnisko pētījumu rezultātus.

B.Morriss vizītes ietvaros tikās ar Tieslietu ministrijas darbiniekiem, kas nodarbojas ar apcietināto rehabilitācijas un probācijas jautājumiem. Šīs tikšanās laikā tika demonstrēta filma par meditācijas izmantošanas pieredzi cietumos. Senegālā 1988. — 1990. gadā 11 tūkstošus ieslodzīto, arī 900 cietuma uzraugus apmācīja TM. Valsts vadība veica ļoti rūpīgus zinātniskos pētījumus. Un viņi pieredzēja milzīgas pārmaiņas šo cilvēku psiholoģijā un, pats galvenais, atgriešanās skaita samazināšanos pēc cietuma termiņa. Pieauga ieslodzīto pašcieņa, pazeminājās kriminālnoziegumu līmenis, kas izraisa cilvēku bojāeju cietumos, uzlabojās savstarpējās attiecības starp ieslodzītajiem un personālu, pazeminājās medicīniskās apkalpošanas izdevumi un radās daudz labvēlīgāku nosacījumu uzturēšanas iespēja cietumniekiem.

Mēs esam pateicīgi Bevanam Morrisam par Latvijas iedzīvotāju intereses piesaisti vēdu zināšanām un zinātniskajiem pētījumiem, kas veikti šajā jomā. Transcendentālā meditācija padara cilvēku efektīvāku, uzmanīgāku, radošāku ar katru jaunu dienu. Tā uztur labu veselību un harmonisku, mierpilnu dzīvi. Dzīves jēga ir attīstīties un gūt panākumus.

Pēc tam Bevans Morriss turpināja savu turneju Lietuvā, Polijā un Rumānijā.

Autors: Olga Golubeva, viena no tikšanās organizatoriem
Datums: 03.09.2014
Izdevums: Liesma
Rubrika: Novados un pilsētās

IMGP2094

 

4298622_ORIGINAL_1330007624.jpg_134x200_meditacija_vaks_72p

 

apgads_logoDžeks Forems  „Transcendentālā meditācija”

http://www.alis.lv/gramatas/transcendentala-meditacija/

„Pēdējo dažu desmitu gadu laikā cilvēce ir pietuvojusies visgrūtākajam, visbūtiskākajam noslēpumam – aizliegtajam auglim, slepenajam filosofijas akmenim – kosmiskajai apziņai, kā visa pirmsākuma atzīšanai. Deviņas Nobela prēmijas par neironu sinapsēm nepierāda un nesniedz visaptverošus pierādījumus, ka smadzenes „ražotu” apziņu, ka tajās veidotos mīlestība, radošums un līdzjūtību. Jaunākās zinātniskās atziņas sāk uzskatīt, ka smadzenes spēj izmantot apziņu. Smadzenes ir galēji sarežģīts kvantu neirokompjūters. Patiesais „es” nav taustām, nav redzams, tam nav vecuma, tas ir bez dzimuma.

Grāmatā fiksētie zinātniskie pētījumi apliecina, cik liela loma ir spējai atdalīt savu patieso „es” no smadzenēm – dekodera. Jo meistarīgāk mazās personas es-doma-griba veic modulāciju-motivāciju, jo veiksmīgāk un harmoniskāk veidojas tā cilvēka dzīve. Šie pētījumi apliecina Bībelē teikto, ka Dievs ir radījis cilvēku pēc savas līdzības, tātad cilvēks ir pilnīga būtne, tikai ierobežotība realitātes uztverē neļauj to piedzīvot. Starp lielo transcendentālo apziņu un smadzenēm dzīvo neliels starpnieks – apakšīrnieks maza kvantu mākonīša veidā – cilvēka ego.

Ja tas tiek nedaudz apmācīts, šis mazais nesaprātīgais ego ļauj lielajai transcendencei brīvi izmantot pašas radītās smadzenes tai pilnīgajai dzīvei, ko tā ir iecerējusi. Meditācija tā ir skumju, ilgu, sāpju un agresijas mākoņu izgaismošana, izbeigšana.

Tas ir tik vienkārši kā pagriezt automašīnas aizdedzes atslēgu un sākt braukt un baudīt, jo pārsvarā cilvēki sēž savos ķermeņos un tikai ar rūc, nevis brauc. Meditācijas auglis ir sava nereālā „es” pazaudēšana, jo tikai tā ir iespējams piedzīvot patieso realitātes neduālo dabu – tīro visaptverošo beznosacījumu mīlestību. Reliģija, psiholoģija, filosofija, zinātne tikai runā par to, bet meditācija, tas nozīmē izdarīt to pašam, būt par to, kas mēs patiesībā esam.”

Pēteris Kļava, reanimatologs

http://tmhome.com/ru/video-knigi/transtsendentalnaya-meditatsiya-dzheka/

IMGP5072

Pēteris Kļava, reanimatologs – grāmata par TM

IMGP5073

Slavenais kinorežisors Deivids Linčs grāmatā “ķerot lielo zivi. Meditācija, apziņa un radošais gars” paver jaunu skatu uz metodēm, kā notvert idejas un attīstīt tās. Linčs dalās pieredzē, ko guvis, pateicoties transcendentālajai meditācijai. “Ķerot lielo zivi” būs atklāsme ikvienam un jo īpaši palīdzēs cilvēkiem, kas meklē iespēju attīstīt savu radošo garu.
lincs_500“Deivids Linčs izskaidro savu viedokli par radošo darbu [un] dalās atklāsmēs, ko saņēmis, praktizējot transcendentālo meditāciju. Izlasiet šo grāmatu – tā ir iespēja piekļūt vistuvāk Linča neizprotamajam prātam,” tā grāmatu raksturo “Rocky Mountain News”.
“Grāmata, kas sniedz negaidītu baudījumu, ir tāda kā atslēga uz neizdibināmo. Linčs, patīkamā kārtā nebūdams didaktisks, toties izteikdamies skaidri, [..] apcer attiecības starp transcendentālo meditāciju un savu darbu un tādējādi paver durvis –vai vismaz spraugu – uz līdz šim neizdibināmajiem savas iztēles noslēpumiem,” raksta “The Boston Globe”.
Savukārt pats Deivids Linčs sava fonda mājaslapā raksta: “Esmu praktizējis transcendentālo meditāciju vairāk nekā trīsdesmit gadu. Tā ir mainījusi manu dzīvi, manu pasauli. Es tāds neesmu vienīgais. Šo tehniku praktizē un par tās sniegto gandarījumu priecājas miljoniem cilvēku — neatkarīgi no vecuma, reliģiskās piederības vai dzīvesveida.”

https://ekiosks.lv/gramata/kerot-lielo-zivi

Jūlijs 22, 2014

 

734501_293687257428348_507485039_n

Transcendentālā Meditācija

Transcendentālās Meditācijas tehnika – tā ir vienkārša, dabiska, piepūli nepieprasoša prāta tehnika, kuru ir viegli apgūt.Ar to nodarbojas 15-20 minūtes no rīta un vakarā, ērti apsēžoties ar aizvērtām acīm

ТМ tehnika – tā ir zinātniska un sistemātiska procedūra, kas ļauj prātam ieslīgt vismazākā uzbudinājuma stāvoklī,  līdz tīrā radoša saprāta laukam, visu dabas likumu avota laukam.

Latīņu vārds “transcendēt”  nozīmē “iziet ārpus robežām”, bet  “meditācija” nozīmē “pārdomas”.Tātad, “Transcendentālo meditāciju” var tulkot kā “iziešanu ārpus domāšanas robežām”. TM laikā mūsus prāts konsekventi uztver arvien smalkākos domas līmeņus un galarezultātā transcendē domu, tas ir, iziet ārpus tās robežām, paliekot savā neierobežotajā, vismierīgākajā stāvoklī, uztverot domas avotu.

ТМ ir viena no visplašāk pielietotākajām un rūpīgi izpētītākajām meditatīvajām tehnikām. Ir veikti vairāk kā 600 pētījumi vairāk kā 200 universitātēs un visas pasaules zinātniski pētnieciskajās iestādēs.

Transcendentālā Meditācija (TM)    – tiek efektīvi izmantota:

 • dziļai atpūtai,
 • stresa novēršanai,
 • veselības uzlabošanai,
 • radošajai un gara spēju attīstībai,
 • iekšējās laimes un apmierinājuma sajūtas iegūšanai.

TM ietekme uz prātu

 • Garaspēju attīstība
 • Radošo spēju attīstība
 • Uztveres un atmiņas uzlabošana
 • Sakārtota smadzeņu darbība

TM ietekme uz fizioloģiju

 • Asinsspiediena pazemināšanās
 • Veselīgu ieradumu veidošanās
 • Nemiera pazemināšanās
 • Hospitalizācijas biežuma pazemināšana
 • Stresa noņemšana
 • Organisma atjaunošanās
 • Medicīniskās palīdzības nepieciešamības samazināšnās: hospitalizāciju biežuma samazinājums

TM ietekme uz uzvedību

 • Darba ražotspējas pieaugums
 • Attiecību uzlabošanās darbā
 • Atteikšanās no alkohola, tabakas un narkotikām
 • Lielāks miers
 • Konfliktu intensitātes pazeminājums

 

Septiņi TM apmācību programmas soļi:

Solis 1: ievadlekcija. Iespēju apskats, kuras sniedz Transcendentālās meditācijas programma. (1 stunda).

Solis 2: Sagatavošanas lekcija. Mehānika un Transcendentālās meditācijas tehnikas izcelsme. (40 minūtes).

Solis 3: Personiska saruna. Saruna ar kvalificētu TM tehnikas skolotāju (10 minūtes).

Solis 4: Personiska instruktāža. Transcendentālās meditācijas tehnikas apmācība .( 1,5 stunda)

Solis 5: Apstiprinājums un rezultātu pārbaude praksē. Prakses pareizības apstiprinājums un turpmākās instrukcijas.( 1,5 stunda)

Solis 6: Apstiprinājums un rezultātu pārbaude praksē.  TM tehnikas mehānikas izpratne uz personīgās pieredzes bāzes . ( 1,5 stunda)

Solis 7: Apstiprinājums un rezultātu pārbaude praksē. Augstāko apziņas stāvokļu attīstības mehānisma izpratne . ( 1,5 stunda)

TM apmācības cenu visā pasaulē skaita apmēram ½ no iedzīvotāju vidējās algas valstī. 

 

 

IMGP2097

http://tmhome.com/ru/video-knigi/transtsendentalnaya-meditatsiya-dzheka/

10 books on Transcendental Meditation

Dr Bevans Morriss ir arī vadītājs un starptautisko izglītības organizāciju un finanšu fondu administrācijas loceklis.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bevan_Morris

Dzīves daba paredz attīstību. Lai sasniegtu nospraustos mērķus, mums ir jāpaplašina savs Garīgais potenciāls un Apziņa. Šodien zinātniskie pētījumi apstiprina, ka Transcendentālā Meditācija var kļūt par cilvēka attīstības dzinuli. Tas nozīmē emocionālo stabilitāti, trauksmainības pazemināšanos sarežģītu uzdevumu risināšanas laikā, veselības stabilizāciju un garastāvokļa uzlabošanos.

Piedāvājam apgūt Transcendentālo meditāciju Latvijā.

PĒTNIECĪBA

TM Igaunijā

Kontakti

MŪSU DARBS-Deivids Linčs fonds  –

2012-06-25_gulbis_pa1

 

Sports un meditācija

News.lv: Sports un meditācija 04.11.2014

Autors: Olga Golubeva, transcendentālās meditācijas skolotāja 

Datums: 04.11.2014 
Izdevums: 
Liesma
Rubrika: 
Sports

Sports ir aktivitāte, sacensības, uzvaras alkas, panākumi, apbalvojumi.

Patiesībā var teikt, ka visa mūsu dzīve sastāv no aktivitātes un atpūtas. Bet, ja runājam par sportu, tad tikai savienojumā ar atpūtu un intelekta līmeņa celšanu sports pilnveido visus cilvēka fiziskos un psiholoģiskos raksturojumus.

Zinātniskie pētījumi pierāda, ka, izmantojot transcendentālo meditāciju kā atpūtas pauzi, sportisti ātrāk pilnveido savas spējas, salīdzinot ar citām relaksācijas metodēm. Tā ir ļoti vienkārša un neprasa daudz laika.

Šajā šķietamajā miera stāvoklī smadzenes strādā saskaņotāk, bet ķermenis saņem dziļu atpūtu. Relaksācijas efekts ir jūtams visas dienas garumā. Meditācija palīdz mazināt stresu un uzlabot uzmanību. Uzlabojas spēles līmenis un samazinās vispārējais nemiers.

Amerikāņu tenisa profesionālis, kas pagātnē ieņēmis pirmo vietu tenisā, Džeimss Konnors (James Connors) pat teicis, ka teniss ir par 95% psiholoģiska spēle.

Cik reižu mēs esam redzējuši, kā spēlētāja sliktā noskaņa, sīkas kļūdas ļoti novērš viņa uzmanību no spēles. Tāpēc neizbrīna, ka daži profesionāli sportisti sporta pasaulē vēršas pie dažādiem relaksācijas veidiem un pie šodien populārās transcendentālās meditācijas (TM). Daudzi TM pētījumi rāda, ka meditējošajiem reakcija ir vidēji par 20 līdz 30 milisekundēm ātrāka.

Pašlaik arvien vairāk sportistu iekļauj savā dienas kārtībā programmu. Viņu vidū ir daudz slavenu sportistu — amerikāņu tenisists Dons Badžs, basketbolisti Lebro Džeimss, Kobijs Braijants, Maikls Džordans, Dereks Džeters, olimpiskā zelta ieguvējas volejbolistes Mistija MejaTreinora un Kerija Volša, futbola zvaigzne Rikijs Viljamss. Meditē Mičiganas basketbola komanda un daudzas citas komandas.sportsUntitled

Daudzi sportisti saka, ka TM zināšanas sniedz viņiem priekšrocības arī citās dzīves jomās. Bijušais amerikāņu beisbola komandas Filadelfija Filiss īpašnieks piedāvāja TM programmu arī spēlētāju sievām, atzīmējot, ka tas uzlabos vispārējo harmoniju ģimenē un spēlētāja rezultātus.

Vairāk nekā seši miljoni cilvēku no dažādām valstīm meditē. Simtiem skolu un kompāniju ir ieviesušas savā režīmā TM.

Stenfordā un citās universitātēs veiktie pētījumi rāda, ka TM atšķirībā no citām metodēm izteikti samazina trauksmainību (stresa līmeni), palēnina novecošanas procesus, kas nozīmē, ka profesionālie sportisti priecēs mūs ilgāk, piedaloties turnīros un turpinot darbu jau treneru lomā.

Jebkurš pasaules sportists var apgūt TM tehniku, jo katrā pasaules valstī ir centri un instruktori.

2012. gada nogalē arī Latvijas tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis mācījās TM, un mēs šo divu gadu laikā jau redzam viņa rezultātus. Man patīk viņa komentāri intervijās: «Es saprotu, ka panākumi nāk caur sāpēm, mokām, smagiem treniņiem, regulāri ir jādara tas, ko negribi darīt. Ja gribi sasniegt augstāko rezultātu, tad tas viss ir jādara katru dienu, un nedrīkst apstāties. Suņa gadā es sapratu, ka tas viss man ir jādara.»

Citā intervijā viņš atzīmē, ka viņam vairs nekrīt uz nerviem ne žurnālisti, ne skatītāji, ne fotogrāfi. Un, lai kas arī atrastos korta otrā pusē, svarīgākā ir viņa mīļākā spēle un bauda par savām spējām.

Pēc Ernesta piemēra apguva vēl pāris augsta līmeņa sportistu. Pateicoties TM milzīgajai popularitātei Eiropā un aiz okeāna, arī Latvijā arvien vairāk cilvēku izvēlas šo relaksācijas veidu. To vidū ir daudz studentu, tāpat ārsti, biznesmeņi, skolotāji, pensionāri….

Latvijā ir apmācījušies vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku, bet Igaunijā vēl vairāk.

Nesen par prieku latviešu lasītājiem nāca klajā Džeka Forema (Jack Forem) amerikāņu bestsellera par transcendentālo meditāciju tulkojums. Tas ir labs ievads jebkuram, kas vēlas apgūt, bet tiem, kas praktizē, atgādinājums un milzīgā prakses lietderīguma apstiprinājums. Grāmatas prezentācija notika šogad 19. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības kluba zālē, preses konferences laikā ar Mahariši menedžmenta Universitātes prezidentu (ASV, Aijovas štats) Bevanu Morrisu. Grāmatas priekšvārdus sarakstījis slavenais ārsts reanimatologs, zinātnieks un filozofs Pēteris Kļava.

Nobeigumā uzsvēršu, ka meditācija ir arī radošais klusums, kurā dzimst interesantas idejas, kas var palīdzēt gan sportā, gan ikdienas dzīvē.

Latvijai būtu nepieciešama lidojošo jogu grupa, sastāvoša no 150 cilvēkiem (valsts centākajā daļā). Jau ir apmēram 100 tādu (no tiem aktīvi – apmēram 60). Taču visi viņi nemeditē grupā. Grupas uzturēšanai nepieciešamas ērtas telpas pēc Stapatjavēdas likuma, materiālie ieguldījumi lidojošo jogu uzturēšanai, jo viņu meditācijas programmas ir garākas (taču patreiz visi jogi, tāpat kā parastie cilvēki nodarbojas ar naudas nopelnīšanu izdzīvošanai). Turklāt, šādas grupas uzturēšana valstij izmaksātu lētāk par jebkuras militārās lidmašīnas vienu spārnu.

Dažās valstīs ir „Sidholendas” – speciālas ēkas, kas paredzētas jogiem.

Untitled

 

http://www.eliesma.lv/vispasaules-miera-valsts-premjerministra-vizite-latvija

medutacija ir darbs

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: